Min bakdag
Igår hade jag en riktig bakdag. Anledningen till att jag började baka var att min bror fyller år idag och jag brukar alltid baka amerikanska pepparkakor till honom då.
När jag ändå hade ugnen igång så passade jag på att baka de glutenfria kakorna jag köpte som bakmix i måndags. (Se inlägg #105 på https://bakverk.ifokus.se/discussion/1430362/lite-av-varje-(ot).)
¡ɹnʇɐuƃıs ɯos uǝp ɐɥ ɥɔo uǝʇxǝʇ ɹäɥ uǝp ɐɹǝıdoʞ ʇʇɐ ɹöɟ ɹɐlʞ åsʞɔo uɐʇn ʇɹɐɯs ɐɹɐq ǝʇuı np ɹä ɹäɥ ʇǝp ɐsä1 np uɐʞ
Så mycket gott du gjort
Sorg är kärlek som blivit hemlös
#6: Tack. Ja, det var faktiskt godare än jag trodde. (Förutom de amerikanska pepparkakorna, för dem har jag ju ätit förr.)
¡ɹnʇɐuƃıs ɯos uǝp ɐɥ ɥɔo uǝʇxǝʇ ɹäɥ uǝp ɐɹǝıdoʞ ʇʇɐ ɹöɟ ɹɐlʞ åsʞɔo uɐʇn ʇɹɐɯs ɐɹɐq ǝʇuı np ɹä ɹäɥ ʇǝp ɐsä1 np uɐʞ