
Överbliven sockerpasta?
Hur förvarar jag överbliven sockerpasta bäst? GÅR DET att spara till en annan gång? 
Jaadå, du kan frysa den.

Om jag vet att jag ska använda den snart igen så ser jag bara till att den är väl försluten i något lufttätt.. annars fryser jag den. Kom ihåg bara att ta fram den i tid för du kan inte tina den i micron.
If you cut the wings of a fly,
Does it become a walk?
/Ida
#2 vet du, i nåt av videoklippen på youtube, så la dom sp:n i micron en jättekort stund, bara så sp:n blev mjuk. Hon tog en bit sp från en enorm rulle , och då sa hon att bara en kort stund så han blir mjuk. Jag ska se om jag kan hitta det klippet

Ja, men så gör jag oxå när SPn är hård. 5 sekunder åt gången. Men man kan inte tina frusen SP i micron.
If you cut the wings of a fly,
Does it become a walk?
/Ida
Hihi……….ja det var lite skillnad det. Jag hittade förresten inte klippet hur jag än letade. Däremot så fastnade jag där och kollade länge på hur man gör olika blommor och sånt. Dom är sååååååå duktiga.

Ja, det finns mycket kul att titta på.
Den här är det du menar va? http://www.youtube.com/watch?v=IsrgS9eB1bE&feature=related
If you cut the wings of a fly,
Does it become a walk?
/Ida
#6 Ja, den är det. Va duktig hon är. Tårtan är underbar som hon gör.